Historia firmy

Fabryka Urządzeń Maszynowych Sp. z o.o. rozpoczęła działalność jako firma mająca główny profil usługi w zakresie remontów i modernizacji szlifierek do metali oraz serwis i utrzymanie maszyn w ruchu w siedzibach Klientów.

Początek powstania Spółki to rok 2002. Pracownicy zostali przejęci z Fabryki Szlifierek FUM-PABIANICE S.A. przedsiębiorstwa z długoletnią tradycją i doświadczeniem w budowie szlifierek (rok założenia 1906). W procesie restrukturyzacji Fabryki Szlifierek FUM-PABIANICE S.A., FUM Sp. z o.o. objęła obsługą Klientów, którzy potrzebowali pomocy w serwisowaniu szlifierek i zakupu części oraz wyposażenia do nich.

Nasza siedziba mieści się w Pabianicach, w pobliżu Łodzi. Położenie geograficzne w Centrum Polski pozwala na szybką obsługę firm z całego kraju.

Dowiedz się więcej

Zakres działalności FUM Sp. z o.o.

Niewiele jest w Polsce firm wykonujących remonty i modernizacje szlifierek na takim zaawansowanym poziomie jak my. Jesteśmy firmą z dużym doświadczeniem w tego typu pracach i potwierdzonej renomie wśród naszych Klientów.

Nasze przedsiębiorstwo zapewni Państwu pełne bezpieczeństwo i pewność zachowania wymaganych parametrów obrabiarek zgodne z Warunkami Odbioru Technicznego (WOT) i Dokumentacji Techniczno-Ruchowej (DTR). W wykonaniu remontów bazujemy na najlepszych materiałach dostosowanych do obciążeń oraz częściach i aparaturze uznanych i czołowych producentów światowych (łożyska FAG, aparatura elektryczna EATON, elektronika DELTA).

Sprawdź naszą ofertę
Od prawie 20 lat mamy ugruntowaną pozycję na rynku i obsługujemy duże korporacje prowadząc stały serwis i utrzymanie ruchu szlifierek w narzędziowniach zapobiegając awariom oraz zmniejszając zużycie szlifierek.

Paweł Kielnierowski

Prezes Zarządu FUM Sp. z o.o.

Specjalizujemy się w wykonywaniu remontów szlifierek produkowanych przez Fabrykę Szlifierek FUM PABIANICE S.A. a także starszych, w tym działających w ramach Kombinatu Obrabiarek i Narzędzi do Obróbki Ściernej Ponar – Jotes, Zakładów Mechanicznych im. J. Strzelczyk a Jotes:

  1. szlifierki do płaszczyzn SPC-20 (wersje a, b, c, d, e) i SPM-30;
  2. szlifierki narzędziowe 4AM, 4AMP, NUA-25, 1-SAB;
  3. szlifierki do wałków i otworów SWM-25, SWA-10a.

Wykonujemy również remonty kapitalne szlifierek pozostałych producentów krajowych i zagranicznych:

  1. szlifierki do płaszczyzn SPD-30 (wersje b, c), SPD-40, SPA-25, SAB-100W, SAC-30,  3G-71, BPH-30, FD-7 MAGERLE itp.
  2. szlifierki narzędziowe JUNGNER US2301, SAACKE UWiA itp.
  3. szlifierki do wałków i otworów SWA-25, RUP28.45, SU-125, RU-350, 3Y-131 itp.
  4. szlifierki do otworów SOJ-10, SOJ-10M, SOJ-16, 3K228, SIP-400 itp.

Na remontowane obrabiarki wydajemy deklarację zgodności z przepisami UE (ZNAK CE).

Do remontowanych szlifierek posiadamy na stanie magazynowym większość części zamiennych (śruby poprzeczne+półnakrętki, śruby pionowe+nakrętki, kostki hydrauliczne, nowe zespoły pompujące cichobieżne, filtry, osłony harmonijkowe, siłowniki i uszczelnienia, pasy napędowe, obsady ściernicy z kamieniami wyważającymi, wrzeciona specjalne, wyposażenie specjalne, układy nawodnienia, wyciągi pyłów, filtry magnetyczne, stoły elektromagnetyczne, tabliczki, rolki i koszyczki, prowadnice toczne itp.).

Zachęcam do wysyłania zapytań na części zamienne szlifierek. Części, których nie posiadamy na stanie magazynowym, wykonujemy wg dokumentacji własnej lub wg wzoru przesłanego przez Klienta. Przerabiamy zasilacze hydrauliczne oparte na pompach zębatych na zasilanie pompami śrubowymi lub pompami o zazębieniu skośnym (charakteryzujące się bardzo niskim poziomem hałasu i wibracji). Szczegóły w zakładce: Sprzedaż części i wyposażenia do szlifierek

Zakres działalności POLMET Paweł Kielnierowski

W 2007 roku Właściciel Fabryki Urządzeń Maszynowych Sp. z o.o. podjął decyzję o rozpoczęciu działalności gospodarczej pod nazwą POLMET. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku POLMET podjął pracę w zakresie usług spawania stali.

W niedługim czasie firma wprowadziła na rynek Wyciąg pyłów PK-300, który wykorzystywany jest w instalacjach odpylania w procesach szlifowania oraz jego większy odpowiednik PK-1100. Z ofertą tych urządzeń można zapoznać się w zakładce Pochłaniacze Pyłów. Do rodziny pochłaniaczy pyłów zostały dołączone, jako alternatywne urządzenia, układy nawodnienia, filtry bibułowe i magnetyczne wykonywane wg uzgodnień z Klientem.

Firma POLMET prowadzi również wtórny obrót szlifierkami używanymi po przeglądzie i/lub remoncie (w zależności od potrzeb klienta). Szczegóły w zakładce: Sprzedaż szlifierek używanych.